مقالات

کاتالوگ

درب شیشه ای حمام اصلی

درب شیشه ای حمام چیست؟

هر فردی به دنبال این است که از محیطی که دارد درون آن زندگی می کند لذت ببرد و محیطی زیبا و دلنشین داشته باشد . امروزه وسایل و تجهیزات زیادی هستند که به زیبا شدن محیط زندگی ما کمک می کنند . یکی از جاهایی که تقریبا می توان گفت انسان ها همه روزه با آن در ارتباط هستند حمام است . امروزه طراحان داخلی با استفاده از شیشه به زیباسازی حمام ها کمک می کنند. شیشه هایی که در حمام ها استفاده می شود نشکن و از جنس سکوریت هستند. شیشه یکی از مهمترین مواد برای زیباسازی فضا هستند که در طراحی های امروزه بسیار از آن استفاده می کنند. یکی از جاهایی که می توان از شیشه استفاده کرد درب شیشه ای حمام است . که این درب ها باعث می شود محیط حمام از محیط های دیگر جدا شود.

درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای حمام

قبلا حمام ها از دیوارهای آجری و گچی درست می شدند ولی امروزه از درب شیشه ای حمام استفاده می کنند که بسیار به زیبا سازی محیط حمام و منزل کمک می کند. البته به جز منازل در مکان های عمومی مانند استخرها هم می توان از درب شیشه ای استفاده کرد و علاوه بر زیبا کردن محیط باعث ورود نور و هوا به داخل حمام ها شد. شما می توانید از درب شیشه ای حمام استفاده کنید که مات هستند و از بیرون دید ندارد.

درب شیشه ای به مدل های مختلفی دیده می شوند و وجود دارند. مدل های صاف ، گرد ، و.. از انواع مدل های درب هستند که شما با توجه به محیط و سلیقه خود می توانید از آنها استفاده نمایید. فریم هایی که در درب های شیشه ای به کار می روند ضد زنگ هستند و زنگ نمی زنند و همین باعث طولانی تر شدن عمر شیشه ها می شود.

مدل های درب شیشه ای حمام کدامند؟

در کشور ما ایران درب شیشه ای حمام تولید می شوند و با قیمت مناسب در اختیار افراد قرار می گیرند. اگر بخواهیم انواع مدل درب های شیشه ای را برای شما نام ببریم می توان گفت :

  • کابین دوش شیشه ای فریم دار صاف
  • کابین دوش شیشه ای فریم دار ریلی گرد
  • کابین دوش فریم لس لولایی صاف
  • کابین دوش شیشه ای فریم لس ریلی صاف از انواع این درب های شیشه ای هستند.

عده ای از افراد هستند که ترجیح می دهند که فقط از شیشه برای درب حمام استفاده نمایند ولی عده دیگری از افراد هستند که تمام حمام را به صورت شیشه ای درست می کنند که هر کدام زیبایی خود را دارند و از نظر هر فردی میتواند زیبا باشد. بهتر است از یک طراح داخلی برای طراحی حمام و یا دیگر نقاط منزل خود کمک بگیرید تا نتیجه زیباتری از کار خود بگیرید. در کشور ما افراد زیادی به تولید این شیشه ها مشغول هستند که همین امر باعث می شود شیشه از قیمت مناسب تری برخوردار باشد و برای استفاده بسیار به صرفه تر است. به گونه ای این طراحی ها انجام می شود که در موقع نصب و استفاده تقریبا می توان گفت در آمدن و شکستن شیشه غیر ممکن است. برای دریافت خدمات و قیمت می توانید به سایت مجموعه سپکو به نشانی :   www.sepcoal.com مراجعه نمایید.

درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای حمام

اطلاعاتی در مورد یراق نرده شیشه ای و آلومینیوم

همه چیز در مورد اتصالات نرده :

اصولا در هر ساختمانی پله وجود دارد و پله ها باید ایمن و دارای حفاظ و نرده باشند. که هر نرده یراق آلات خاص خود را دارد. در اینجا با یراق نرده آلومینیوم و شیشه ای آشنا می‌شویم. نرده آلومینیوم به علت اینکه در برابر خوردگی مقاوم است و همچنین سبک و بادوام می‌باشد، یک انتخاب مناسب است. چون این نرده ها رنگشان پوسته پوسته نمی‌شود و تغییر رنگ نمی‌دهند.

چگونگی ساخت نرده آلومینیوم :

ساخت یراق نرده آلومینیوم شامل این مراحل می‌باشد :

قطعات آلومینیوم طی فرایند آندایزینگ، اکسترود می‌شود و بعد از آن به قسمت اکسید دهی می‌رود. در ابتدا چربی زدایی و پاکسازی انجام می‌شود. بعد از تمیز شدن به قسمت الکترولیت می‌رود. در آنجا به وسیله انتقال دهنده های کاتد و آند و جریان برق دی سی، فرایند آزادسازی یون آلومینیوم با کمک محلول اسید سولفوریک و آب انجام می‌شود. طی این مرحله با ترکیب یون آلومینیوم با اکسیژن اسید سولفوریک، اکسید آلومینیوم ساخته می‌شود. این اکسید مثل یک لایه روی آلومینیوم می‌نشیند. این کار از خوردگی و تغییر رنگ جلوگیری می‌کند. آلومینیومی که مراحل آندایزینگ روی آن انجام شده باشد، اگر عمل سیلینگ یا شوک حرارتی هم روی آن صورت گیرد مقاومت بسیار بالایی پیدا می‌کند. چنین آلومنیومی در برابر تغییرات حرارتی بسیار شدید و عوامل فرسایشی محیط بسیار مقاوم است.

یراق نرده آلومینیوم :

تولیدکنندگان زیادی در زمینه تولید یراق آلومینیومی فعالیت دارند. غالبا آنها آلومینیوم آلیاژی و پروفیل مرغوب را در قطعات خود استفاده می‌کنند. پروفیل 6063 از جمله پروفیل های مرغوب و باکیفیت در ساخت لوله نرده آلومینیومی و پایه می‌باشد. این پروفیل جزء مقاوم ترین و سخت ترین پروفیل ها می‌باشد. یراق آلاتی مثل هندریل _ لوله و پایه از کشور ترکیه و از مرز به بازار ایران می‌آیند. قطعات نرده آلومینیوم هم به وسیله نمایندگی ها عرضه می‌شود که دارای کیفیت مناسبی هستند.

یراق نرده آلومینیوم

یراق نرده شیشه ای :

 یکی از سازه های داخلی ساختمان، نرده شیشه ای است که دارای اتصالات خاصی می‌باشد. این اتصالات وزن شیشه را تحمل می‌کنند. با توجه به چگونگی نصب شیشه ، یراق نرده شیشه ای دارای تنوع می‌باشد. نحوه اجرا و نصب کردن شیشه و نوع پروژه، تعیین کننده نوع یراق نرده شیشه ای است. انواع یراق آلات شیشه سکوریت، به صورت محکم صفحات شیشه را بهم متصل می‌کند.

yaragh al

آشنایی با اتصالات نرده شیشه ای :

1 _ پایه های استنلس استیل : همه پایه ها، دارای یک فضای خالی به عنوان تکیه گاه برای اتصال یراق آلات هستند. با توجه به سلیقه افراد پایه ها دارای یراق های متنوعی می‌باشند.

2 _ کلمپ نرده : کلمپ های مربعی برای سبک مدرن به کار می‌روند که با تراشکاری و طراحی مناسب، قابل نصب روی پایه های مختلف هستند. برای متصل کردن دو شیشه در یک سیستم و ایجاد اتصالی ایمن از کلمپ های دایره ای استفاده می‌شود.

3 _ یراق سیستم اسپایدری : برای نصب نرده شیشه ای، اسپایدرها در سه مدل وجود دارند. که برای نصب فضا های داخلی و خارجی مناسب هستند.

همه چیز در مورد پارتیشن و درب شیشه ‌ای

پارتیشن چیست ؟

پارتیشن یعنی جداسازی و قسمت بندی. با توجه به جنس و متریال پارتیشن، انواع مختلفی دارد که پارتیشن شیشه ‌ای یکی از آنها است. با کمک پارتیشن فضاهای خیلی بزرگ را می‌توان به قسمت های کوچکتر تقسیم کرد. این کار در انواع مکان ها قابل اجرا می‌باشد. حتی قابلیت جا به جایی هم دارد. در معماری داخل منزل و محیط کار، دارای کاربرد می‌باشد. برای جداسازی و تقسیم بندی محیط های اداری و تجاری، طراحان داخلی از این وسیله استفاده می‌کنند.

پارتیشن شیشه ‌ای چیست ؟

برای محیط های کاری بسیار ایده آل است و باعث می‌شود نور طبیعی در فضا وجود داشته باشد. امروزه پارتیشن های شیشه ‌ای در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارند :

1 _ تک جداره و دوجداره : نوع تک جداره آن سبک و نسبت به دوجداره ارزان تر است. نصب و حمل آسانی دارد. در نوع دو جداره یک فضای خالی بین جداره ها وجود دارد که با پرده یا کرکره پر می‌شود. یک نوع عایق صوتی است و باعث آرامش محیط می‌شود.

2 _ فریم لس و فریم دار : در نوع فریم لس بدون هیچ فریمی شیشه نصب می‌شود. در نوع فریم دار با ام دی اف، آلومینیوم یا استیل نصب می‌شود.

3 _ ثابت و متحرک : اگر مایل باشید فضای مورد نظر دارای دکور ثابت باشد و با گذشت زمان قصد تغییر ندارید می‌توانید از پارتیشن ثابت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید فضا را کوچک تر یا بزرگتر کنید نوع متحرک آن گزینه مناسبی است.

پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن:

ü     پارتیشن شیشه ای نسبت به مصالح ساختمانی سنتی به صرفه تر است.

ü     با توجه به سلیقه افراد فضا را می‌توان بزرگتر یا کوچکتر کرده و دیوارها را تنظیم کرد.

ü     نسبت به دیوارهای سفالی که ثابت هستند پارتیشن های شیشه ‌ای در نوع ثابت و متحرک وجود دارند.

ü     نور کافی و طبیعی به فضا می‌دهد.

ü     شفافیت زیادی دارند.

ü     با توجه به نوع شیشه ‌ای بودن آنها احساس باز بودن فضا وجود دارد.

درب شیشه ‌ای :

با پیشرفت صنعت ساختمان طراحان داخلی درب شیشه ‎‌ای را جایگزین درب های آهنی و چوبی کرده‌اند. این درب ها در امکان مختلف کاربرد دارند و دارای ظاهری زیبا همراه با ایمنی بالا هستند. جنس این درب ها از شیشه سیکوریت یا لمینت می‌باشد.

انواع درب های شیشه ‌ای :

1 _ ریلی : باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک است و بسیار پر کاربرد می‌باشد. برای مکان های پرتردد مثل : بیمارستان _ بانک و اماکن تجاری مناسب است.

2 _ سکوریت کشویی : این درب ها پر کاربرد و مقرون به صرفه هستند. نوع دستی آن با دست باز و بسته می‌شود و درب روی ریل حرکت می‌کند.

3 _ لولایی : در جاهایی که نمی‌توان از درب کشویی استفاده کرد نوع لولایی به کار می‌رود. اگر آنها را به موتور، چشمی و اپراتور مجهز کرد به درب شیشه ‌ای لولایی اتوماتیک تبدیل می‌شوند.

درب اتوماتیک _ سکوریت لولایی _ سکوریت اتوماتیک _ سکوریت ثابت _ از دیگر انواع درب های شیشه ‌ای هستند.

درب شیشه ای

روش‌های نصب نرده شیشه ای

روش‌های نصب نرده شیشه ای

به طور کلی نصب نرده شیشه ای به دو روش بدون قاب و قاب‌دار انجام می‌شود. هر یک از این روش‌ها مزیت‌هایی نسبت به دیگر دارند و مناسب استفاده در مکان خاصی هستند.

سیستم قاب دار: حفاظ شیشه ای قاب‌دار، همانطور که از نام آن پیداست، نرده هایی است که با استفاده از شیشه ساخته می‌شود. در این سبک نصب نرده شیشه ای، پنل‌های شیشه ای، توسط ستون‌های فولادی ضد زنگ یا آلومینیومی در امتداد طرفین و بالا محکم می‌شوند. این نوع نرده از نظر زیبایی ظاهری بسیار جذاب‌تر از نرده‌های فولادی است. سیستم شیشه‌ای قاب‌دار در واقع همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن «نرده‌های شیشه‌ای» به آن فکر می‌کنند. در این روش از نصب انواع نرده شیشه ای، پایه‌ها و نرده‌ها قوی‌ترین سیستم نرده را به ماارائه می‌دهند. در این سیستم شیشه‌ای، پنل شیشه را بین پایه‌های عمودی نصب می‌کنند.

نرده شیشه ای

سیستم بدون قاب: نرده شیشه ای بدون قاب، از شیشه سکوریت و لمینیت ساخته شده که به طور محتاطانه در پایین توسط میله‌ها یا پایه‌های فیکس پین محکم شده‌اند؛ چون هیچ ستونی ندارد این توهم را ایجاد می‌کند که در واقع هیچ مانعی در محل وجود ندارد.

مزیت‌های نرده شیشه ای بدون قاب نسبت به نوع قاب دار

نرده شیشه ای بدون فریم علاوه بر اینکه عملاً نامرئی است، مزایای دیگری نیز نسبت به نرده شیشه ای سنتی و قاب‌دار دارد. حفاظ شیشه ای بدون قاب، از آنجایی که منظره‌ای بدون مانع ارائه می‌دهد، کنترل و نظارت بر محل را آسان‌تر می‌کند. در این سبک نصب، از پنل شیشه‌ای فوق‌العاده مستحکم و قوی استفاده می‌شود. بنابراین با استفاده از آن دیگر نگران شکستن پنل شیشه توسط بچه‌ها یا تحت تأثیر تغییرات شدید آب و هوا و دما نخواهید بود. در حالی که حصار شیشه‌ای بدون قاب به وضوح گران تر است، اما در گذر زمان هزینه نگهداری و تعمیر بسیار پایین خواهد بود؛ چون شما مجبور نیستید هزینه‌های تعمیر، تعویض و یا نگهداری میله‌ها و قاب‌های فلزی را بپردازید، زیرا حصار شیشه‌ای بدون قاب فقط نیاز به شلنگ و تمیز کردن با مواد شوینده دارد. نرده شیشه ای بدون قاب، نور را در اطراف منعکس می‌کند و این می‌تواند فضای شما را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان دهد. ظاهر شیک نرده یکی دیگر از مزیت‌های نرده شیشه ای بدون قاب است. خطوط براق پنل شیشه‌ای، به فضای شما ظاهری مدرن و مینیمال می‌بخشد. نرده شیشه ای بدون قاب بادگیر بسیار خوبی است و شما می‌توانید به لطف نرده شیشه ای در یک روز بادی از تابش نور آفتاب استفاده کنید. در صورتی که در فضای باز استخر دارید با استفاده از این نوع نرده شیشه ای می‌توانید از آن در ماه‌های سرد سال هم استفاده کنید و در عین حال از دیدن منظره در حین شنا لذت ببرید.

به طور کلی نصب حفاظ شیشه ای به روش بدون قاب، از نظر استحکام، ایمنی، دوام، دید و ظاهر زیبا نسبت به نوع قاب‌دار برتری دارد و در صورتی که از تولیدکننده نرده شیشه ای معتبر خریداری شده باشد کاملاً با استانداردهای بین‌المللی مطابقت داشته و به عنوان یک حفاظ، ایمنی لازم را ایجاد می‌کند.

نرده شیشه ای سپکو

انواع نرده شیشه ای بدون قاب

پایه ریلی: در نصب نرده شیشه ای بدون قاب به این روش، از یک پایه تکی استفاده می‌شود که در تمام طول مسیر برای نگه داشتن پانل‌های شیشه‌ای نصب شده است. از آنجا که هر پانل در یک ساختار نصب می‌شود، این سیستم بسیار قوی است و اغلب در پروژه‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. این نوع نرده بدون قاب، روی پله‌هایی با دیوار زاویه‌دار یا سطوح تراز می‌تواند به کار رود.

نرده بدون قاب پایه ریلی: یکی از قوی‌ترین سیستم‌های نصب نرده شیشه ای بدون فریم است زیرا ساختار ثابتی در تمام طول نرده فراهم می‌کند؛ اغلب در محیط های تجاری و ساحلی استفاده میشود. این نوع نرده، به دلیل وجود پایه‌های ریلی، برای استفاده در مکان‌هایی است که نیاز به تمیزی و زهکشی دارند، مناسب هستند.

نرده‌های شیشه‌ای سطحی: یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین سیستم‌های شیشه‌ای است؛ هر پنل دارای دو چنگک است و پس از آنکه چنگک‌ها در مکان مناسب سوار شدند، می‌توان شیشه را به سرعت در جای خود قرار داد. این نوع نرده بدون قاب می‌تواند در شرایط سخت ساحلی یا کاربردهای داخلی ساده استفاده شود. می‌توان در هر سطحی، از قبیل سطوح چوبی یا سیمانی از این روش استفاده کرد. البته به دلیل ارتفاع بالایی که دارد گزینه مناسبی برای نصب روی پله‌ها نیست و معمولاً برای استفاده روی بالکن‌، تراس و یا اطراف استخر مناسب است.

نرده شیشه ای

سیستم چفت و بست: این یک سیستم شیشه ای بدون قاب با کیفیتی عالی است. چفت و بست از طریق سوراخ‌هایی روی شیشه متصل می‌شود و نتایج بسیار قوی را ارائه می‌دهد. با استفاده از تکیه‌گاه‌های 14 اینچی در این نرده، شما همزمان با لذت بردن از دید وسیع و بدون مانع از محیط اطراف، به دلیل داشتن اطمینان خاطر از قوی بودن نقاط اتصال و استحکام نرده، آرامش نیز خواهید داشت.