مقالات

8 روش غیرمنتظره که پارتیشن شیشه ای می تواند زندگی شما را بهتر کند

امروزه در دفاتر تجاری مدرن ، استفاده بهینه از فضای موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . از طرفی هزینه توسعه دفتر بالا بوده و جا به جایی و تغییر محل شرکت نیز زحمات زیادی به دنبال دارد . در نتیجه ، معمولا تغییر محل شرکت در اولویت مدیران نخواهد بود . به عنوان یک گزینه جایگزین ، بستری از مدیران به دنبال استفاده از پارتیشن های اداری هستند تا با تقسیم بندی اتاق ها ، بیشترین استفاده را از فضای موجود ببرند. در شرکت های بزرگ ، از میان انواع پارتیشن ها این پارتیشن شیشه ای است که از محبوبیت ویژه ای برخوردار است . در ادامه با ویژگی های این نوع پارتیشن بیشتر آشنا می شویم :

1-   بهره وری مثبت کارمندان با استفاده از پارتیشن شیشه ای :

اجرای پارتیشن شیشه ای در محیط کار باعث افزایش بهره وردی کارکنان می شود .آگاهی از این مطلب که در مرکز دید هستند ، باعث می شود تا بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند و سخت کوشی بیشتری از خود نشان دهند.

2-   انعطاف پذیری بالا در پارتیشن های شیشه ای :

پارتیشن های شیشه ای را می توان جا به جا کرد و در محل های دیگری نصب نمود . این در حالیست که ایجاد تغییر در دیوار های سنتی پر زحمت و بسیار هزینه بر است . مهمترین دستاورد مالی پارتیشن های شیشه ای ، ناشی از انعطاف پذیری بالا آنهاست که با کمک یک نصااب و یک طراح ماهر نیازی به ثابت بودن پارتیشن های شیشه ای نمی باشد .

3-   ایمنی کارکنان

برخلاف تصور عموم ، پارتیشن های تمام شیشه بسیار ایمن هستند . این پارتیشن های شیشه های ضخیمی هستند که نمی توان راحت آنها را شکست . از پرکاربرد ترین شیشه در پارتیشن های شیشه ای می توان به شیشه های سکوریت ، شیشه نشکن و شیشه لمینت اشاره کرد .

4-   هزینه ساختاری پارتیشن شیشه ای :

پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با دیوار های ثابت در واقع بسیار به صرفه هستند . نصب پارتیشن های شیشه ای بسیار سریع و آسان است و نیازمند تغییرات ساختاری نیست . بنابراین در صورت نیاز به تغییر ابعاد اتاق و .. هزینه های تغییرات اندک خواهد بود . از طرفی با استفاده از پارتیشن های شیشه ای ، در طول روز نیاز به چراغ الکتریکی کاهش می یابد . در نتیجه مصرف انرژی کاهش یافته و هزینه های شرکت به کل کاهش می یابد .

5-   روشنایی محیط :

یکی از مشکلات بسیاری از محیط های کاری نبود نور طبیعی است که این مسئله به مرور زمان باعث ایجاد تاثیرات روانی منفی بر کارکنان می شود که با حضور پارتیشن شیشه ای روشنایی حاصل از نور طبیعی برای افزایش بهره وری کارکنان کافیست

6-   حفظ حریم خصوصی کارکنان در پارتیشن شیشه ای

بر خلاف تصور عموم ، نصب پارتیشن های شیشه ای ، لزوما حریم خصوصی را از بین نمی برد . بسیاری از مدیران در مورد نصب پارتیشن شیشه ای مردد هستند چرا که نمی خواهند حریم خصوصی کارکنان را برهم بزنند .

برای حفظ حریم خصوصی می توان از شیشه های مات استفاده کرد .

7-   عایق صوتی :

پارتیشن هایی که از شیشه های با کیفیت به خصوص شیشه های دو جداره ساخته می شوند در مقابل سر و صدا نیز مقاوم می باشند . شیشه های دو جداره نسبت به دیوار های ثالث در برابر سر و صدا عملکرد بهتری نیز دارند . در نتیجه باعث کاهش حواس پرتی کارکنان می شوند و در نهایت بهره وری آنان افزایش می یابد .

8-   طول عمر بالای پارتیشن شیشه ای :

جدای از متنوع بودن پارتیشن ها ، ضخامت شیشه پارتیشن شیشه ای باید استاندارد و در برابر ساییدگی و شکستن مقاوم باشد . به این ترتیب ، با مراقبت ونگهداری درست . می توان سال ها از پارتیشن های شیشه ای استفاده کرد.

هندریل شیشه ای سپکو

هندریل شیشه ای

امروزه معماران و مهندسان تمایلی زیادی به ساخت ساختمان هایی با ارتفاع زیاد دارندزیرا معتقدند هندریل شیشه ای امکان دید زیبا بر محیط بیرونی را به وجود می اورد،به همین مراتب استقبال بسیار بالایی از هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای )می شود ومنتخب درصد بالایی از افراد جامعه است یکی از دلایل مهم، شفافیت ظاهری شیشه و استحکام بالا ان است

نرده شیشه ای بسیار امن می باشدودر برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است.رنگ بندی متنوع در شیشه ها باعث شده در نمای بیرونی و داخلی تاثیر گذار باشد

 هندریل شیشه ای جایگزینی مناسب برای نرده های فلزی و استیل می باشد به این روش که تا ارتفاع استاندارد، شیشه کار میشود، در بالای این نرده های شیشه ای میتوان از handrail یا دستک استفاده نمود

قابل توجه کار فرمایان محترم با توجه به نظر و سلیقه ی شما عزیزان در نرده های شیشه ای میتوان فقط ازشیشه استفاده نمود؛

که در این روش رایج است که شیشه ها از دو لایه سکوریت با ضخامت های 10،8،6،5به کار می رود هرچه میزان ضخامت و تعداد لایه ها بیشتر باشد استقامت و مقاومت اجرای کار به مراتب بیشتر خواهد بود برای هندریل شیشه ای(نرده شیشه ای) به صورت ترکیبی هم میتوان کار کرد در این روش به این صورت اجرا میشود که در سطح فوقانی از دستک استیل (دستگیره )استفاده میشود در کف پروفیل استیل، عاملی برای نگهدارنده نرده شیشه ای؛ شیشه سکوریت لمینت شده در قسمت وسط نیز کار می شود

امروزه یکی از بخش های اصلی در نرده های شیشه ای ،هندریل شیشه ای است که اگر به درستی اجرا شود بسیار ارزشمند می باشد .در زمان اجرا و نصب هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای) یک سری اصول و نکات اساسی هست که باید رعایت شود در کارخانهسپکو با قدمتی بالغ بر چند دهه و وجود کارشناسان با تجربه این اطمینان را به شما کارفرمایان محترم می دهد که کلیه ی پروژه های اجرای هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای )درنمایندگی های سرتاسر کشور و خارج از کشور با تضمین کیفیت اجرا، خواهد شد

آلومینیوم و بهینه سازی مصرف انرژی


علاوه بر استحکام، دوام، زیبایی و مقاومت به خوردگی، مهمتریت مزیت آلومینیوم، بازیافت آن می باشد. حفظ محیط زیست حفظ منابع انرژی و کاهش میزان اتلاف انرژی مهم ترین چالشهای عصر حاضر می باشند، انسان به دست خود با تولید انواع مواد مصنوعی و غیر قابل برگشت به چرخه طبیعت محیط اطراف خویش را آلوده ساخته است.

آلومينيوم فلزي با قابليت طراحي و شکل دهي آسان

آلومینیوم از جمه فلزاتی محسوب می شود که قابلیت شکل دهی و فرم پذیری بالایی دارد. انواع آلیاژهای آلومینیوم را می توان با فرآیندهای مختلف شکل دهی اعم از فورج، نورد، اکستروژن، رولینگ و ... شکل داد و حتی تولید ضخامت های بسیار نازک زرورق امکان پذیر است.