مقالات

روش‌های نصب نرده شیشه ای

روش‌های نصب نرده شیشه ای

به طور کلی نصب نرده شیشه ای به دو روش بدون قاب و قاب‌دار انجام می‌شود. هر یک از این روش‌ها مزیت‌هایی نسبت به دیگر دارند و مناسب استفاده در مکان خاصی هستند.

سیستم قاب دار: حفاظ شیشه ای قاب‌دار، همانطور که از نام آن پیداست، نرده هایی است که با استفاده از شیشه ساخته می‌شود. در این سبک نصب نرده شیشه ای، پنل‌های شیشه ای، توسط ستون‌های فولادی ضد زنگ یا آلومینیومی در امتداد طرفین و بالا محکم می‌شوند. این نوع نرده از نظر زیبایی ظاهری بسیار جذاب‌تر از نرده‌های فولادی است. سیستم شیشه‌ای قاب‌دار در واقع همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن «نرده‌های شیشه‌ای» به آن فکر می‌کنند. در این روش از نصب انواع نرده شیشه ای، پایه‌ها و نرده‌ها قوی‌ترین سیستم نرده را به ماارائه می‌دهند. در این سیستم شیشه‌ای، پنل شیشه را بین پایه‌های عمودی نصب می‌کنند.

نرده شیشه ای

سیستم بدون قاب: نرده شیشه ای بدون قاب، از شیشه سکوریت و لمینیت ساخته شده که به طور محتاطانه در پایین توسط میله‌ها یا پایه‌های فیکس پین محکم شده‌اند؛ چون هیچ ستونی ندارد این توهم را ایجاد می‌کند که در واقع هیچ مانعی در محل وجود ندارد.

مزیت‌های نرده شیشه ای بدون قاب نسبت به نوع قاب دار

نرده شیشه ای بدون فریم علاوه بر اینکه عملاً نامرئی است، مزایای دیگری نیز نسبت به نرده شیشه ای سنتی و قاب‌دار دارد. حفاظ شیشه ای بدون قاب، از آنجایی که منظره‌ای بدون مانع ارائه می‌دهد، کنترل و نظارت بر محل را آسان‌تر می‌کند. در این سبک نصب، از پنل شیشه‌ای فوق‌العاده مستحکم و قوی استفاده می‌شود. بنابراین با استفاده از آن دیگر نگران شکستن پنل شیشه توسط بچه‌ها یا تحت تأثیر تغییرات شدید آب و هوا و دما نخواهید بود. در حالی که حصار شیشه‌ای بدون قاب به وضوح گران تر است، اما در گذر زمان هزینه نگهداری و تعمیر بسیار پایین خواهد بود؛ چون شما مجبور نیستید هزینه‌های تعمیر، تعویض و یا نگهداری میله‌ها و قاب‌های فلزی را بپردازید، زیرا حصار شیشه‌ای بدون قاب فقط نیاز به شلنگ و تمیز کردن با مواد شوینده دارد. نرده شیشه ای بدون قاب، نور را در اطراف منعکس می‌کند و این می‌تواند فضای شما را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان دهد. ظاهر شیک نرده یکی دیگر از مزیت‌های نرده شیشه ای بدون قاب است. خطوط براق پنل شیشه‌ای، به فضای شما ظاهری مدرن و مینیمال می‌بخشد. نرده شیشه ای بدون قاب بادگیر بسیار خوبی است و شما می‌توانید به لطف نرده شیشه ای در یک روز بادی از تابش نور آفتاب استفاده کنید. در صورتی که در فضای باز استخر دارید با استفاده از این نوع نرده شیشه ای می‌توانید از آن در ماه‌های سرد سال هم استفاده کنید و در عین حال از دیدن منظره در حین شنا لذت ببرید.

به طور کلی نصب حفاظ شیشه ای به روش بدون قاب، از نظر استحکام، ایمنی، دوام، دید و ظاهر زیبا نسبت به نوع قاب‌دار برتری دارد و در صورتی که از تولیدکننده نرده شیشه ای معتبر خریداری شده باشد کاملاً با استانداردهای بین‌المللی مطابقت داشته و به عنوان یک حفاظ، ایمنی لازم را ایجاد می‌کند.

نرده شیشه ای سپکو

انواع نرده شیشه ای بدون قاب

پایه ریلی: در نصب نرده شیشه ای بدون قاب به این روش، از یک پایه تکی استفاده می‌شود که در تمام طول مسیر برای نگه داشتن پانل‌های شیشه‌ای نصب شده است. از آنجا که هر پانل در یک ساختار نصب می‌شود، این سیستم بسیار قوی است و اغلب در پروژه‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. این نوع نرده بدون قاب، روی پله‌هایی با دیوار زاویه‌دار یا سطوح تراز می‌تواند به کار رود.

نرده بدون قاب پایه ریلی: یکی از قوی‌ترین سیستم‌های نصب نرده شیشه ای بدون فریم است زیرا ساختار ثابتی در تمام طول نرده فراهم می‌کند؛ اغلب در محیط های تجاری و ساحلی استفاده میشود. این نوع نرده، به دلیل وجود پایه‌های ریلی، برای استفاده در مکان‌هایی است که نیاز به تمیزی و زهکشی دارند، مناسب هستند.

نرده‌های شیشه‌ای سطحی: یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین سیستم‌های شیشه‌ای است؛ هر پنل دارای دو چنگک است و پس از آنکه چنگک‌ها در مکان مناسب سوار شدند، می‌توان شیشه را به سرعت در جای خود قرار داد. این نوع نرده بدون قاب می‌تواند در شرایط سخت ساحلی یا کاربردهای داخلی ساده استفاده شود. می‌توان در هر سطحی، از قبیل سطوح چوبی یا سیمانی از این روش استفاده کرد. البته به دلیل ارتفاع بالایی که دارد گزینه مناسبی برای نصب روی پله‌ها نیست و معمولاً برای استفاده روی بالکن‌، تراس و یا اطراف استخر مناسب است.

نرده شیشه ای

سیستم چفت و بست: این یک سیستم شیشه ای بدون قاب با کیفیتی عالی است. چفت و بست از طریق سوراخ‌هایی روی شیشه متصل می‌شود و نتایج بسیار قوی را ارائه می‌دهد. با استفاده از تکیه‌گاه‌های 14 اینچی در این نرده، شما همزمان با لذت بردن از دید وسیع و بدون مانع از محیط اطراف، به دلیل داشتن اطمینان خاطر از قوی بودن نقاط اتصال و استحکام نرده، آرامش نیز خواهید داشت.

8 روش غیرمنتظره که پارتیشن شیشه ای می تواند زندگی شما را بهتر کند

امروزه در دفاتر تجاری مدرن ، استفاده بهینه از فضای موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . از طرفی هزینه توسعه دفتر بالا بوده و جا به جایی و تغییر محل شرکت نیز زحمات زیادی به دنبال دارد . در نتیجه ، معمولا تغییر محل شرکت در اولویت مدیران نخواهد بود . به عنوان یک گزینه جایگزین ، بستری از مدیران به دنبال استفاده از پارتیشن های اداری هستند تا با تقسیم بندی اتاق ها ، بیشترین استفاده را از فضای موجود ببرند. در شرکت های بزرگ ، از میان انواع پارتیشن ها این پارتیشن شیشه ای است که از محبوبیت ویژه ای برخوردار است . در ادامه با ویژگی های این نوع پارتیشن بیشتر آشنا می شویم :

1-   بهره وری مثبت کارمندان با استفاده از پارتیشن شیشه ای :

اجرای پارتیشن شیشه ای در محیط کار باعث افزایش بهره وردی کارکنان می شود .آگاهی از این مطلب که در مرکز دید هستند ، باعث می شود تا بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند و سخت کوشی بیشتری از خود نشان دهند.

2-   انعطاف پذیری بالا در پارتیشن های شیشه ای :

پارتیشن های شیشه ای را می توان جا به جا کرد و در محل های دیگری نصب نمود . این در حالیست که ایجاد تغییر در دیوار های سنتی پر زحمت و بسیار هزینه بر است . مهمترین دستاورد مالی پارتیشن های شیشه ای ، ناشی از انعطاف پذیری بالا آنهاست که با کمک یک نصااب و یک طراح ماهر نیازی به ثابت بودن پارتیشن های شیشه ای نمی باشد .

3-   ایمنی کارکنان

برخلاف تصور عموم ، پارتیشن های تمام شیشه بسیار ایمن هستند . این پارتیشن های شیشه های ضخیمی هستند که نمی توان راحت آنها را شکست . از پرکاربرد ترین شیشه در پارتیشن های شیشه ای می توان به شیشه های سکوریت ، شیشه نشکن و شیشه لمینت اشاره کرد .

4-   هزینه ساختاری پارتیشن شیشه ای :

پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با دیوار های ثابت در واقع بسیار به صرفه هستند . نصب پارتیشن های شیشه ای بسیار سریع و آسان است و نیازمند تغییرات ساختاری نیست . بنابراین در صورت نیاز به تغییر ابعاد اتاق و .. هزینه های تغییرات اندک خواهد بود . از طرفی با استفاده از پارتیشن های شیشه ای ، در طول روز نیاز به چراغ الکتریکی کاهش می یابد . در نتیجه مصرف انرژی کاهش یافته و هزینه های شرکت به کل کاهش می یابد .

5-   روشنایی محیط :

یکی از مشکلات بسیاری از محیط های کاری نبود نور طبیعی است که این مسئله به مرور زمان باعث ایجاد تاثیرات روانی منفی بر کارکنان می شود که با حضور پارتیشن شیشه ای روشنایی حاصل از نور طبیعی برای افزایش بهره وری کارکنان کافیست

6-   حفظ حریم خصوصی کارکنان در پارتیشن شیشه ای

بر خلاف تصور عموم ، نصب پارتیشن های شیشه ای ، لزوما حریم خصوصی را از بین نمی برد . بسیاری از مدیران در مورد نصب پارتیشن شیشه ای مردد هستند چرا که نمی خواهند حریم خصوصی کارکنان را برهم بزنند .

برای حفظ حریم خصوصی می توان از شیشه های مات استفاده کرد .

7-   عایق صوتی :

پارتیشن هایی که از شیشه های با کیفیت به خصوص شیشه های دو جداره ساخته می شوند در مقابل سر و صدا نیز مقاوم می باشند . شیشه های دو جداره نسبت به دیوار های ثالث در برابر سر و صدا عملکرد بهتری نیز دارند . در نتیجه باعث کاهش حواس پرتی کارکنان می شوند و در نهایت بهره وری آنان افزایش می یابد .

8-   طول عمر بالای پارتیشن شیشه ای :

جدای از متنوع بودن پارتیشن ها ، ضخامت شیشه پارتیشن شیشه ای باید استاندارد و در برابر ساییدگی و شکستن مقاوم باشد . به این ترتیب ، با مراقبت ونگهداری درست . می توان سال ها از پارتیشن های شیشه ای استفاده کرد.

هندریل شیشه ای سپکو

هندریل شیشه ای

امروزه معماران و مهندسان تمایلی زیادی به ساخت ساختمان هایی با ارتفاع زیاد دارندزیرا معتقدند هندریل شیشه ای امکان دید زیبا بر محیط بیرونی را به وجود می اورد،به همین مراتب استقبال بسیار بالایی از هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای )می شود ومنتخب درصد بالایی از افراد جامعه است یکی از دلایل مهم، شفافیت ظاهری شیشه و استحکام بالا ان است

نرده شیشه ای بسیار امن می باشدودر برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است.رنگ بندی متنوع در شیشه ها باعث شده در نمای بیرونی و داخلی تاثیر گذار باشد

 هندریل شیشه ای جایگزینی مناسب برای نرده های فلزی و استیل می باشد به این روش که تا ارتفاع استاندارد، شیشه کار میشود، در بالای این نرده های شیشه ای میتوان از handrail یا دستک استفاده نمود

قابل توجه کار فرمایان محترم با توجه به نظر و سلیقه ی شما عزیزان در نرده های شیشه ای میتوان فقط ازشیشه استفاده نمود؛

که در این روش رایج است که شیشه ها از دو لایه سکوریت با ضخامت های 10،8،6،5به کار می رود هرچه میزان ضخامت و تعداد لایه ها بیشتر باشد استقامت و مقاومت اجرای کار به مراتب بیشتر خواهد بود برای هندریل شیشه ای(نرده شیشه ای) به صورت ترکیبی هم میتوان کار کرد در این روش به این صورت اجرا میشود که در سطح فوقانی از دستک استیل (دستگیره )استفاده میشود در کف پروفیل استیل، عاملی برای نگهدارنده نرده شیشه ای؛ شیشه سکوریت لمینت شده در قسمت وسط نیز کار می شود

امروزه یکی از بخش های اصلی در نرده های شیشه ای ،هندریل شیشه ای است که اگر به درستی اجرا شود بسیار ارزشمند می باشد .در زمان اجرا و نصب هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای) یک سری اصول و نکات اساسی هست که باید رعایت شود در کارخانهسپکو با قدمتی بالغ بر چند دهه و وجود کارشناسان با تجربه این اطمینان را به شما کارفرمایان محترم می دهد که کلیه ی پروژه های اجرای هندریل شیشه ای (نرده شیشه ای )درنمایندگی های سرتاسر کشور و خارج از کشور با تضمین کیفیت اجرا، خواهد شد

آلومینیوم و بهینه سازی مصرف انرژی


علاوه بر استحکام، دوام، زیبایی و مقاومت به خوردگی، مهمتریت مزیت آلومینیوم، بازیافت آن می باشد. حفظ محیط زیست حفظ منابع انرژی و کاهش میزان اتلاف انرژی مهم ترین چالشهای عصر حاضر می باشند، انسان به دست خود با تولید انواع مواد مصنوعی و غیر قابل برگشت به چرخه طبیعت محیط اطراف خویش را آلوده ساخته است.