استفاده از نرده شیشه ای در فضای داخلی و بیرونی

در گذشته معمولاً از صفحات شیشه برای پوشش پنجره‌ها و درها استفاده می‌شد. اما پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تولید شیشه‌هایی قوی و مستحکم، نگرانی‌ها در مورد شکستن شیشه در اثر ضربه و یا تغییرات شدید جوی برطرف شده است؛ امروزه نرده شیشه ای به یکی از ابزار مدرن و زیبا برای ساخت حفاظ در فضاهای مختلف، تبدیل شده است. اگر در محیطی زیبا زندگی می‌کنید و می‌خواهید از تمام زوایای منظره محیط پیرامون خود لذت ببرید، می‌توانید نرده مدرن شیشه‌ای را به جای نرده‌های چوبی و یا فلزی که مانع دید وسیع می‌شوند، به کار بگیرید.

نرده شیشه ای

یکی از مزیتهای نرده شیشه ای این است که قابلیت استفاده و ایجاد ایمنی هم در فضاهای داخلی و هم در فضای بیرونی و ساختمان را دارند. هر یک از روش‌های نصب انواع نرده شیشه ای را می‌توان به عنوان حفاظ داخلی یا برای ایجاد حصار شیشه ای در فضای باز استفاده کرد. وقتی صحبت از نصب نرده در پروژه داخلی می‌شود، علاوه بر ایجاد ایمنی رعایت نکات زیبا شناختی برای ایجاد فضایی شیک و زیبا اهمیت پیدا می‌کند و معمولاً به جز این دو مورد چیز زیادی برای درنظر گرفتن وجود ندارد، اما وقتی قصد ساخت حفاظ برای یک پروژه بیرونی را داریم، باید علاوه بر رعایت این نکات، ویژگی‌های دیگری را هم در نظر بگیریم.

نرده شیشه ای

متریال: وقتی قرار است از شیشه به عنوان نرده در فضای بیرونی بنا استفاده شود، لازم است که شرایط دمایی و آب و هوای منطقه مورد نظر را بررسی و با توجه به آن متریال را انتخاب کرد تا نرده ایجاد شده در برابر نوع آب وهوا و شرایط جوی، استقامت لازم را داشته باشد و بتواند در مقابل سرما و گرمای شدید مقاومت کند. شما می‌توانید متریال را از نوع آلومینیوم، استیل ضد زنگ، و یا هر نوع فولاد ضد زنگ دیگری انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید برای رسیدن به نتیجه بهتر، تجزیه و تحلیل عمیق‌تری در مورد اینکه کدام نوع مواد و متریالی برای پروژه شما مناسب‌تر است، داشته باشید. مثلاً اگر قرار است پروژه در فاصله‌ای مشخص از ساحل باشد و یا می‌دانید که حفاظ در معرض باران اسیدی است، یا قرار است نرده ایجاد شده در معرض شدید اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرد، بهتر است از فولاد ضد زنگ و با روکش فلور یا پلیمر استفاده شود.

نوع شیشه: نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود نوع شیشه است. دو نوع اصلی از پنل‌های شیشه ای وجود دارد که در حصار شیشه ای خارجی استفاده می‌شود؛ شیشه سکوریت و شیشه لمینت. شیشه سکوریت همان چیزی است که اکثر پروژه های مسکونی از آن استفاده می‌کنند. این شیشه یک پنل جامد 2/1 اینچی بسیار بادوام و مقاوم است. شیشه لمینت از ترکیب دو یا چند صفحه سکوریت و یک یا چند لایه داخلی تشکیل می‌شود. ورق‌های این پنل‌ در برابر فرسایش در اثر اشعه ماوراء بنفش، و یا زنگ زدگی در اثر رطوبت بالای منطقه مقاوم هستند و حتی در برابر بادهایی با نیروی طوفان هم مقاومت خوبی از خود نشان داده‌اند.

زهکشی: از آنجایی که نرده شیشه ای به صورت یک مانع سرتاسری ساخته می‌شود، باید نحوه تمیز کردن اطراف نرده را در نظر گرفت. میزان ایجاد زباله، انواع زباله‌ی احتمالی که در اطراف نرده ممکن است در طول روز و یا هفته به وجود بیاید و مجبور به تمیز کردن روزانه یا هفتگی آن باشید، نحوه زهکشی و تمیز کردن اطراف نرده را باید در نظر بگیرید. برای مثل ممکن است در منطقه‌ای باشید که برگ درختان یا سایر زباله‌ها در اطراف نرده بالکن، تراس یا استخر بریزند، در این صورت بهتر است از حصار شیشه‌ای با شکاف در زیر پنل‌ها استفاده کنید تا تمیز کردن آن راحت‌تر باشد.

نرده شیشه ای

معایب استفاده از نرده شیشه ای

اگر منظره ای دیدنی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به بهانه ایجاد حفاظ و ایمنی، آن را پشت نرده‌های چوبی و یا فلزی پنهان نکنید. می‌توانید با استفاده از نرده شیشه ای به عنوان حفاظ در تراس، بالکن و یا استخر حیاط خانه، از زیبایی فضا استفاده کافی ببرید. اما همه جا استفاده از نرده شیشه ای، نمی‌تواند یک مزیت محسوب شود و استفاده نادرست و نامناسب از این نوع حفاظ می‌تواند مشکل ساز هم شود. به طور مثال اگر در منطقه‌ای با آب و هوای گرم هستید باید بدانید که استفاده از حفاظ شیشه ای به صورت سرتاسری و پنل یک دست، می‌تواند باعث حبس شدن هوای گرم در داخل محوطه نرده ‌شود؛ البته می‌توان این مشکل را با استفاده از پنل‌های تکه‌ای و ایجاد تهویه، برطرف کرد. استفاده از پنل شیشه‌ای به عنوان نرده می‌تواند یک دید عالی از محیط اطرافتان به شما ارائه دهد اما در صورت استفاده نادرست از آن در یک منطقه پر رفت و آمد، می‌تواند تا حدودی حریم خصوصی را به مخاطره انداخته و در نتیجه احساس عدم آرامش را به دنبال داشته باشد؛ تولیدکننده نرده شیشه ای با تولید شیشه‌های مات توانسته است این مشکل را مرتفع کند. استفاده از شیشه مات به جای شیشه شفاف، می‌تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کرد. 

 

نرده و جان پناه شيشه خور در دومدل نرده تمام شیشه و نرده شیشه ترکیبی عرضه میگردد :


نرده های تمام شیشه در طرح های نرده نوری،

نرده شیشه اکسپوز( رو کار) 

نرده شیشه خور دفنی 

نرده شیشه با پایه اسپیگت (خود ایستا)

شامل پایه اسپیگت 20 سانتی 2 جزیی

پایه اسپیگت اسپایدری گرد 30 سانتی و 40 سانتی

پایه اسپیگت اسپایدری مربع 30 سانتی و 40 سانتی

و نرده شیشه فیکس پوینت دو تیکه و سه تیکه قابل رگلاژ

به همراه دو عدد شیشه 5 ، 8 یا 10 میل سکوریت لمینت شده با Polyvinyl butyral پی وی بی های 1.52 و 0.76 میل ازشفافیت امنیت ، ایستایی و مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند

نرده های تمام شیشه لمینت امکان اجرا تا ارتفاع 150 سانتی متر را دارند که از استاندارد بین المللی برخوردار است.

این مدل نرده ، مناسب برای اماکن عمومی پر تردد از قبیل مجتمع های تجاری ، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو ، بیمارستان ها ، دانشگاه ها و هتل ها میباشد .

نرده های ترکیبی با شیشه 10 یا 12 میل سکوریت ، دایاموند شده عرضه میشود که قیمت آن نسبت به قیمت نرده تمام شیشه کمتر میباشد.

مناسب براي ویلاها ، ساختمان های اداری و مسکونی ، نماي ساختمان ، تراس و حاشيه استخر است.