درب شیشه ای سپکو

همه چیز در مورد پارتیشن و درب شیشه ‌ای

پارتیشن چیست ؟

پارتیشن یعنی جداسازی و قسمت بندی. با توجه به جنس و متریال پارتیشن، انواع مختلفی دارد که پارتیشن شیشه ‌ای یکی از آنها است. با کمک پارتیشن فضاهای خیلی بزرگ را می‌توان به قسمت های کوچکتر تقسیم کرد. این کار در انواع مکان ها قابل اجرا می‌باشد. حتی قابلیت جا به جایی هم دارد. در معماری داخل منزل و محیط کار، دارای کاربرد می‌باشد. برای جداسازی و تقسیم بندی محیط های اداری و تجاری، طراحان داخلی از این وسیله استفاده می‌کنند.

پارتیشن شیشه ‌ای چیست ؟

برای محیط های کاری بسیار ایده آل است و باعث می‌شود نور طبیعی در فضا وجود داشته باشد. امروزه پارتیشن های شیشه ‌ای در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارند :

1 _ تک جداره و دوجداره : نوع تک جداره آن سبک و نسبت به دوجداره ارزان تر است. نصب و حمل آسانی دارد. در نوع دو جداره یک فضای خالی بین جداره ها وجود دارد که با پرده یا کرکره پر می‌شود. یک نوع عایق صوتی است و باعث آرامش محیط می‌شود.

2 _ فریم لس و فریم دار : در نوع فریم لس بدون هیچ فریمی شیشه نصب می‌شود. در نوع فریم دار با ام دی اف، آلومینیوم یا استیل نصب می‌شود.

3 _ ثابت و متحرک : اگر مایل باشید فضای مورد نظر دارای دکور ثابت باشد و با گذشت زمان قصد تغییر ندارید می‌توانید از پارتیشن ثابت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید فضا را کوچک تر یا بزرگتر کنید نوع متحرک آن گزینه مناسبی است.

پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن:

ü     پارتیشن شیشه ای نسبت به مصالح ساختمانی سنتی به صرفه تر است.

ü     با توجه به سلیقه افراد فضا را می‌توان بزرگتر یا کوچکتر کرده و دیوارها را تنظیم کرد.

ü     نسبت به دیوارهای سفالی که ثابت هستند پارتیشن های شیشه ‌ای در نوع ثابت و متحرک وجود دارند.

ü     نور کافی و طبیعی به فضا می‌دهد.

ü     شفافیت زیادی دارند.

ü     با توجه به نوع شیشه ‌ای بودن آنها احساس باز بودن فضا وجود دارد.

درب شیشه ‌ای :

با پیشرفت صنعت ساختمان طراحان داخلی درب شیشه ‎‌ای را جایگزین درب های آهنی و چوبی کرده‌اند. این درب ها در امکان مختلف کاربرد دارند و دارای ظاهری زیبا همراه با ایمنی بالا هستند. جنس این درب ها از شیشه سیکوریت یا لمینت می‌باشد.

انواع درب های شیشه ‌ای :

1 _ ریلی : باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک است و بسیار پر کاربرد می‌باشد. برای مکان های پرتردد مثل : بیمارستان _ بانک و اماکن تجاری مناسب است.

2 _ سکوریت کشویی : این درب ها پر کاربرد و مقرون به صرفه هستند. نوع دستی آن با دست باز و بسته می‌شود و درب روی ریل حرکت می‌کند.

3 _ لولایی : در جاهایی که نمی‌توان از درب کشویی استفاده کرد نوع لولایی به کار می‌رود. اگر آنها را به موتور، چشمی و اپراتور مجهز کرد به درب شیشه ‌ای لولایی اتوماتیک تبدیل می‌شوند.

درب اتوماتیک _ سکوریت لولایی _ سکوریت اتوماتیک _ سکوریت ثابت _ از دیگر انواع درب های شیشه ‌ای هستند.

درب شیشه ای

درب شیشه ای

 درب های شیشه ای سپکو

در زمان های گذشته سایز درب ها بزرگ وباعرضی کم وبه شکل مستطیل ، مربع و دایره ای بود و اغلب از جنس فلزی و چوبی ساخته میشد برخلاف گذشته درب هایی که امروزه کاربرد دارد باعرض 80 تا 200 سانتی متر ساخته میشود،محدودیت ارتفاع نداره و عموما در بالای درب ها کتیبه ای نصب میشود.امروزه یکی از پر کاربردترین درب های سکوریت شیشه ای ،درب های شیشه ای دستی است که بسیار متنوع میباشد باتوجه به این که فضای کمتری اشغال میکند کاربری زیادی دارد درحال حاضر معماران حرفه ای و مهندسین ساختمان یکی از مواردی که در المان های طراحی و دیزاین خود خیلی مورد استفاد قرار میدهند درب شیشه ای است

تنوع بسیار در درب های شیشه ای:

درب شیشه ای سپکو از لحاظ میزان استفاده ،دوام و کاربرد وزیبایی بخش محیط به چند نوع تقسیم میشود.

انواع درب شیشه ای:

1-درب شیشه ای لولایی

2-درب شیشه ای کشویی

3-درب شیشه ای اسپایدری

4-درب شیشه ای اتوماتیک

5_درب شیشه ای توکار

6_درب شیشه ای ریلی

درب شیشه ای ریلی سپکو :در گذشته درب های ریلی شیشه ای در یک فریم بازو بسته میشد.فریم ها دارای ظاهری ساده و Uشکل بودند و بردو نوع توکار و روکار دسته بندی می شدند درب شیشه ای توکار در داخل دیوار ودرب های روکار روی دیوار نصب می گردید.

درب شیشه ای کشویی سپکو:

دسته ای دیگر از درب های شیشه ای که برای کمدهای دیواری کمدهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد ومعمولا داخل یک ریل آلومینیم ویا استیل حرکت میکند وباعث و بازو بسته شدن درب میشود را درب شیشه ای کشویی گویند

مسئله ی بسیار مهمی که در این درب مطرح است و اهمیت زیادی دارد نوع یراق ریلی میباشد.نکته بسیار مهمی که در کارخانه سپکو افتخار بزرگی ست که نه تنها محصولات وقطعات خودرا مانند یراق ریلی از دیگر کشورها وارد نمی کند بلکه بزرگترین و مجهزترین تولید کننده در کشور میباشد که به دیگر کشورهای صادارات انجام میدهد کلیه خدمات ما توسط کارشناسان پر سابقه و با ضمانت خدمت شما کارفرمایان عزیز ارائه میشود

یراق آلات و شیشه های تولید شده در شرکت سپکو از لحاظ کیفیت ،زیبایی؛و تحمل وزن ،شهرت جهانی دارد. که در داخل کشور وخارج از کشور جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است.

شیشه های درب های کشویی از نوع سکوریت با ضخامت 10 میل و درجه تمپرد 700 است واز لحاظ ظاهری تنوع زیادی در طرح و رنگ شیشه دارند می توان از شیشه های دودی ، ساتینا، برنز ، شیشه های لمینت دولایه، شیشه های رنگی متلوکس، شیشه های رنگی متلاک، شیشه های رنگی لاکوبل و شیشه های شفاف استفاده کرد

درب شیشه ای لولایی سپکو:

این نوع از درب های شیشه ای از رایج ترین و متداول ترین نوع درب است که از گذشته تا به امروز طرفداران زیادی را به خود جذب نموده استو مانند درب منزل به صورت پروانه ای بازو بسته میشود درب های شیشه ای لولایی اقتصادی تر و هزینه ی کمتری نسبت به دیگر درب ها دارد .ورودی پاساژها ،درب های مغازه ها، دربالای ساختمان ها ،پاگردهای جلوی درب واحد و .....کاربرد دارد.

درب های شیشه ای سپکو بر دو دسته ارائه میشود:

دسته ی اول درب های شیشه ای لولایی:

این نوع درب های به دلیل کاربرد فراوانی که در محیط های مرطوب مانند: سونا، جکوزی ،استخر ،حمام و شهرهای شمالی و جنوبی که دارای رطوبت بالا هستند از یراق با کیفیت بالا استفاده میشود.کلیه یراق ها با تولید شده ی سپکو و با تضمین کیفیت ارائه می گردد. یراق آلات درب های شیشه ای لولایی سپکو از جنس ونگیر با کیفیت بسیار بالا به صورت ضد بخار (proof steam) ،ضد اب(Water proof)، ضد خش(scratch resistant) و ضد ضربه میباشد. شیشه هایی که در این مدل استفاده میشود از نوع سکوریت 10 میل ،وبه صورت دودی و شفاف است،وقابلیت اجرای طراحی های مختلف ومتنوع را دارد.

دسته ی دوم درب شیشه ای لولایی سپکو:

در این دسته از درب های شیشه ای یراق الات نسبت به دسته اول متفاوت است

در دسته ای اول یراق آلات ان از نوع لولایی دو یا سه لولا ؛ به بصورت مکانیکی درب بازو بسته میشه(با کمک نیروی دست) اما در یراق آلات دسته درب شیشه ای به صورت اتوماتیک و توسط نیروی محرکه درب بازو بسته میشود.

این مدل از درب های شیشه ای درلابی ساختمان ها و فروشگاه ها که تردد افراد زیاد است استفاده میشود

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت سپکو درارتباط باشید. برای ارتباط با ما لینک تماس با ما را کلیک نمایید.